HERB GMINY MORZESZCZYN
Gmina Morzeszczyn
niedziela, 31 sierpień 2014
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY MORZESZCZYN - www.morzeszczyn.pl
Aktualności
Opłata skarbowa
GMINA MORZESZCZYN
O Gminie
Historia
Gospodarka
Turystyka
Szlaki turystyczne
Kociewie
Zdrowie
Herb gminy
Sołectwa
Mapa Gminy
Galeria zdjęć
Księga Gości
Informator teleadresowy
URZĄD GMINY
Władze Gminy
Struktura organizacyjna
Godziny pracy
Druki i wnioski
Przetargi
Kontakt
RADA GMINY
Skład Rady Gminy
Komisje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
ROZKŁAD JAZDY
PKP
PUH "LATOCHA"

odwiedzin od
1 marca 2006 roku
Start arrow Aktualności arrow Kwestowali dla orkiestry
Kwestowali dla orkiestry Drukuj E-mail
poniedziałek, 15 styczeń 2007

Na scenie wystąpiła miejscowa schola.14 stycznia 2007 roku gmina Morzeszczyn przyłączyła się do XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już po raz ósmy zagrała u nas „orkiestra serc”. Już od wczesnych godzin 15 wolontariuszy kwestowało pod kościołami w Dzierżążnie, Królów Lesie, Nowej Cerkwi i pod kapliczką w Kulicach Tczewskich i Gogolewie.

W zdobywaniu pieniędzy dla dzieci poszkodowanych w wypadkach wolontariuszom nie przeszkadzał nawet padający deszcz i silny wiatr. O godz. 16:00 zebraliśmy się wszyscy w sali GOK w Dzierżążnie, gdzie Gminny Ośrodek Kultury przygotował imprezę artstyczno-rozrywkową, w czasie której odbywała się aukcja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców gminy i nie tylko. Były m.in. gadżety WOŚP, obrazy miejscowych artystów, piękne albumy ze zdjęciami i wiele innych.
Zespół Monika i Rafał z GOK w Morzeszczynie.Oprócz tego można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kupując ciasta upieczone przez gospodynie domowe z naszej gminy oraz napić się gorącej kawy i herbaty. Ciasta w tym roku upiekły panie z prawie z wszystkich miejscowości w gminie. Z Nowej Cerkwi pani Janiczak i pani Alicja Mykowska, z Morzeszczyna panie Julia Olech,  Elwira Vogler i Anna Kaszubowska, z Dzierżążna panie Emilia Orzechowska, Gertruda Stawikowska, i Daniela Piernicka, z Lipiej Góry pani Gabrysia Czerska, z Gętomia panie Maria Piernicka i Ewa Kiljan, z Kierwałdu panie Mariola Grochowska i Danuta Wyszomirska, , z Królów Lasu pani Renata Marcinkowska, z Rzeżęcina pani Hildebrandta z Gąsiorek pani Mariola Raduńska.
Można było również zakupić losy w loterii fantowej, utworzonej dzięki darom mieszkańców gminy oraz zasponsorowanej przez GOK w Morzeszczynie. Całą imprezę swoimi występami uatrakcyjniła młodzież pod kierownictwem Pana Romana Talagi, „Schola” działająca przy Kościele w Dzierżążnie oraz zespół działający przy GOK w Morzeszczynie „MONIKA I RAFAŁ”. Odbyły się również „Jasełka” w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Morzeszczynie pod kierownictwem Pani Anny Dembickiej i Magdaleny Piekarskiej. Można było również kupić specjalne wydanie Dziennika Bałtyckiego.
Serce WOŚPW ciągu całego dnia udało się zebrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 3.678,79 zł, z czego 2.100,29 zł zebrali nasi wolontariusze do puszek. W tym roku dla fundacji Jurka Owsiaka kwestowali: Rafał Gwiazda, Kinga Górska, Patrycja Topczyńska, Patrycja Łangowska, Kamil Szlagowski, Anna Kreja, Magdalena Owsiak, Anastazja Piernicka, Ilona Lepacka, Magdalena Kościńska, Marta Lis, Aneta Lewandowska, Alnia Wiaduch, Marta Kobylarz i Milena Netkowska.
Chcielibyśmy najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i organizacji tej wspaniałej imprezy. Paniom Aleksandrze Brodnickiej, Lucynie Wentowskiej, Monice Rogaczewskiej, Lidii Kreja, Justynie Decka, Emili Orzechowskiej, Gertrudzie Stawikowskiej, Bożenie Topczyńskiej i wielu innym, których nie sposób wymienić.
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie pragnie z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom i wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu i przeprowadzeniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie.

Celina Mueller i Monika Piekarska – GOK Morzeszczyn

< Poprzedni   Następny >
JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
Ośrodek Kultury
Biblioteki
Ośrodek Pomocy Społecznej
Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
Koła Gospodyń Wiejskich
Straż Pożarna
BIP Gminy Morzeszczyn
Kodeks Etyczny
Podaj stan wodomierza
morzeszczyn.sios.pl
Wstęga Kociewia
Wrota Pomorza
Związek Powiatów Polskich
PSGW
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
Fundacja Pokolenia
www.kociewie.pl
Wirtualne Kociewie
Copyright 2006 Urząd Gminy Morzeszczyn
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.